- Advertisement -
Депутатите от 45-тото Народно събрание приеха проект на решение за създаването на Временна комисия по проверка при разходването на средства от Министерския съвет и дружествата с повече от 50 на сто държавно участие за последните десет години. Проекторешението за създаването на комисията бе гласувано с 214 гласа „за“.
За председател на тази комисия беше избрана Мая Манолова.
Преди това депутатите гласуваха думата „ревизия“ в името на комисията да бъде заменена с „проверка“.
От ГЕРБ-СДС в състава на комисията влизат Дани Каназирева, Маноил Манев и Тома Биков.
От „Има такъв народ” предложиха Георги Георгиев, Иван Хиновски и Пламен Абровски. Предложиха и Георги Георгиев за заместник-председател на комисията.
От БСП предложиха Румен Гечев, Пламен Милев и Явор Божанков. От ДПС предложиха Йордан Цонев, Сергей Кичиков и Адлен Шевкед.
От „Демократична България” – Иван Димитров, Борислав Сантов, Калоян Янков. А от „Изправи се! Мутри вън!” – Мая Манолова – за председател; а за членове – Драгомир Ушанков и Андрей Бочев.
Прегледана: 60507